Zamknij

Nowy supermarket wchodzi do Polski. To gigant na chińskim rynku

14:38, 12.10.2023 Źródło: money.pl Aktualizacja: 19:17, 07.11.2023
Skomentuj Fot. Freepik Fot. Freepik

Ochama to chiński supermarket internetowy należący do ogromnej platformy zakupów online Jingdong (JD.com). Po testach w Holandii, zostanie wprowadzony na rynek kilku innych europejskich krajów, w tym Polski. Z jego usług będziemy mogli korzystać już niedługo.

Azjatycki gigant ogłosił 11 października, że już niedługo wzmocni swoją obecność w Europie, rozszerzając działalność o 19 państw. 

Chiński sklep oferuje głównie żywność i artykuły przemysłowe, które zamawiamy przez internet. Produkty odebrać można w stacjonarnych punktach Ochama lub zamówić z dostawą do domu.

Zamówienia składane na terenie Polski będą póki co obsługiwane z Holandii.

Opanują Europę?

Ochama ma duże aspiracje. Dąży do wyraźnego uwidocznienia swojej pozycji w Europie. Planuje działać łącznie w 24 krajach starego kontynentu.

W ubiegłym roku przeprowadziła testy na rynku holenderskim. Ponadto, działa również w Luksemburgu, Belgii, Francji oraz Niemczech.

Chiński gigant

Ochama to jeden z potentatów wśród chińskich platform zakupowych online.

Należy do firmy Jingdong, przedsiębiorstwa zarejestrowanego w Pekinie. To zaczęło działalność pod koniec lat 90., jednak swoją platformę uruchomiło dopiero w 2004 roku. Do 2013 roku funkcjonowała pod nazwą 360buy.com, a następnie zmieniła swoją nazwę na JD.com.

 

(Źródło: money.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%