Zamknij
07:24, 16.07.2023
Przez szereg lat w mediach ekonomicznych, a także z ust niektórych polityków padały słowa, że Polacy nie chcą podwyższenia składki na ubezpieczenie zdrowotne. Jak to często bywa, kwestia jest bardziej skomplikowana. Z ostatniego badania na ten temat wynika, że jedynie 1/3 respondentów jest przeciwko wyższej składce zdrowotnej, a większa część respondentów zgadza się na wyższą składkę, ale pod pewnym warunkiem.
08:33, 14.06.2023
Chcesz mieć gładką i jędrną skórę twarzy jak najdłużej? W naszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób dostarczyć jej niezbędne składniki odżywcze, by wyglądać młodziej i bardziej promiennie niż dotychczas. Poświęć sobie trochę uwagi w domowym zaciszu, a szybko zauważysz efekty codziennej pielęgnacji!
10:16, 17.01.2023
Decyzja między goleniem w domu a u barbera zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Golenie w domu pozwala na większą swobodę i daje możliwość dostosowania do swojego rytmu dnia. Można także korzystać z własnych narzędzi i kosmetyków, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Jednak, golenie u barbera daje możliwość skorzystania z profesjonalnej obsługi i doświadczenia barbera. Barberzy są specjalistami w swoim fachu, posiadają specjalistyczne narzędzia i umiejętności, które pozwalają na precyzyjne golenie i pielęgnację skóry. W zależności od osoby, golenie w domu może być wygodniejsze i tańsze, z drugiej strony golenie u barbera może być bardziej profesjonalne i dostarczyć przyjemności z rytuału. Warto spróbować obu sposobów i wybrać taki, który najbardziej nam odpowiada nie rezygnując ze swoich ulubionych kosmetyków, ponieważ marka Proraso oferuje produkty do użytku domowego i profesjonalnego.
19:18, 06.01.2023
Efekt rozjaśniania włosów można uzyskać w wyniku działania silnych substancji chemicznych, czyli utleniaczy. Dostają się one w głąb włosa, co powoduje odbarwienie go. Warto zaznaczyć, że intensywność rozjaśnienia zależna jest przede wszystkim od procentowej zawartości utleniacza w preparacie, a także od wyjściowego koloru, a także czasu trzymania produktu na włosach.
12:47, 15.12.2022
Skóra jest nieustannie narażona na szereg czynników, które mają na nią negatywny wpływ. Kurz i pył osiadają na niej i blokują pory, a promieniowanie UV - wysusza. Właśnie dlatego twoja skóra potrzebuje szczególnego wsparcia. Dowiedz się, co zrobić, aby była gładka, jędrna i elastyczna.
8
11:40, 27.07.2022
Każdego roku na świecie produkuje się ponad 380 milionów ton plastiku. Niestety, znaczna część odpadów z tego surowca trafia do środowiska naturalnego - do mórz czy oceanów. Tam tworzą się dryfujące śmieciowiska. Jednym z nich jest prawie pięciokrotnie większa od Polski Wielka Pacyficzna Plama Śmieci, która przyczynia się do powstawania mikroplastiku i zatruwania zwierząt oraz... ludzi.
12:50, 01.07.2022
Nie wszystkie kochamy swoje piersi, choć są one jednym z atrybutów kobiecości. Do piersi, tak samo, jak do całego ciała, warto jednak podejść z czułością - są częścią nas i spełniają różne zadania. Bywają powodem do dumy, są źródłem przyjemności, dzięki nim możemy karmić dzieci. Potrzebują także naszej troski, a właściwa pielęgnacja pomoże spojrzeć na piersi z miłością.
14:47, 18.01.2022
Jak co roku styczeń przywitał nas długą listą zadań. Utarło się przecież, że "nowy rok, to nowa ja"! W czołówce postanowień chęć zrzucenia nadprogramowych kilogramów i wysyp porad, jak to zrobić szybko i skutecznie. Ale może warto podejść do tego inaczej - z przyjemnością i bez presji, dzięki czemu zapału wystarczy nam na dłużej niż tylko na styczeń.
16:36, 12.10.2021
Wartość odżywcza ryb jest bardzo wysoka i nie inaczej jest z Sumem Afrykańskim. Jeśli spojrzymy sobie na mapę, gdzie ludzie żyją najdłużej, to okazuje się, że są to miejsca, gdzie dostęp do mięsa ryb jest największy. Przypadek?
10:20, 01.10.2021
W stadium III zaawansowania raka jelita grubego szanse na przeżycie maleją do 67% w stadium IV do 11%. W Światowym Dniu Przerzutowego Raka Jelita Grubego, który przypada w tym roku 29 września, zastanawiamy się, co można zrobić, by nie pozwolić na rozwój tego nowotworu.
16:35, 24.08.2021
Garett Electronics, polska marka produktów do pielęgnacji urody w zaciszu domowym, wprowadziła na rynek urządzenie do mezoterapii bezigłowej Garett Beauty Fresh Skin.
14:16, 19.08.2021
Wakacje to idealny czas na zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze. Latem mamy łatwiejszy dostęp do świeżych warzyw i owoców, a w upalne dni w naturalny sposób jemy mniej. - Niestety Polacy wciąż uwielbiają grill, z którym trzeba bardzo uważać. Najważniejsze to nie przypalać mięsa, jeśli już je grillujemy i mocno "topić" jedzenie w witaminie C - radzi dr Aleksandra Kapała w kampanii "Nie miej tego gdzieś!".
13:53, 18.08.2021
Onkolodzy alarmują: COVID-19 wzmocniły negatywny trend późnego zgłaszania się do lekarza. Nie zostawaj w domu! Jeśli masz czas w wakacje, wykorzystaj go na dodatkowe badania. - Badania przesiewowe są szczególnie ważne w przypadku raka jelita grubego, wyjątkowo niebezpiecznego nowotworu, którego rozwojowi naprawdę można zapobiec - podkreślają organizatorzy w kampanii "Nie miej tego gdzieś!".
13:53, 13.07.2021
Podobno o wieku kobiety najdosadniej informują dłonie i szyja. Profesjonalna pielęgnacja twarzy opóźnia starzenie się skóry, w zależności od predyspozycji, nawet o kilka lat. Każdy zabieg na twarz wykonywany w gabinecie kosmetycznym czy gabinecie medycyny estetycznej zwykle obejmuje również szyję. Natomiast codzienna domowa pielęgnacja zwykle kończy się na wodzie, mydle i kremie a to jest tylko niewielki zbiór czynności, których nasza szyja i żuchwa potrzebuje.
13:49, 07.06.2019
Porady od profesjonalistki